Popularne posty

Szukaj na tym blogu

czwartek, 22 października 2015

Trawnik z siewu - czy chcesz zobaczyć naszą kolejną realizacje?

Z dnia na dzień nasza firma ma coraz więcej pracy. Czym to jest spowodowane? Każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie stworzonym przez profesjonalistów. My właśnie nimi jesteśmy! Z każdego brzydkiego i zaśmieconego ogrodu, stworzymy piękne spokojne miejsce, którego pragniesz i w którym chcesz spędzić czas. Dzisiaj przedstawimy wam jak zrobić trawnik z siewu. Krok po kroku przedstawimy wam nasze prace. Co powiecie na tą realizację? Czy jesteście pod wrażeniem wykonanych przez nas prac?


Oczyszczenie terenu
Nasz teren był zaśmiecony oraz bardzo nierówny. W takim wypadku pierwszym naszym krokiem było przygotowanie podłoża pod nasz trawnik. Usuwamy wszystko pozostałości po kamieniach, korzeniach czy chwastach. Najlepszą glebą dla traw jest gleba lekko kwaśna, której odczyn pH mieści się w przedziale 5,5 - 6,5, która jest lekka oraz próchnicza. Do zbyt kwaśnego podłoża trzeba zastosować podsypkę tj. wapno czy kreda. Kilka tygodni przed planowanym wysiewem trzeba nałożyć na naszą glebę nawóz wieloskładnikowy.
Wyrównanie

Wysiew trawy musimy zrobić w dzień, który jest pochmurny, ale jednocześnie bezwietrzny. Nasiona poszczególnych wybranych przez nas wcześniej traw dokładnie mieszamy. Robimy to za pomocą siewnika bądź ręcznie. Wysiane nasiona trzeba przesypać warstwą ziemi, powinno jej być ok 2 cm.


Wysiew
Bardzo ważnym zabiegiem jest wałowanie czyli dokładne dociśnięcie nasion do ziemi. Pozwoli im to na łatwiejsze pobranie wody, która znajduje się w podłożu. Będzie również zapobiegać jej wywiewaniu przez wiatr oraz chronić przed wypłynięciem w czasie deszczu.


Podlewanie naszej trawy nie może być przypadkowe, musimy to robić w sposób przemyślany, rozproszonym strumieniem wody inaczej nasze nasiona się rozproszą i będą rosły tam gdzie umieści ich powstały przy gwałtownym podlewaniu strumień wody.
Podlewanie


Kiełkowanie nasion rozpocznie się ok 3 tyg (wtedy już będą zauważalne efekty naszej pracy). Kiedy już wykiełkuje stanie się gęsta i silna możemy ją użytkować, ale dopiero po wykonaniu pierwszego koszenia. Bardzo ważne jest regularne podlewanie naszej trawy ponieważ może ona rosnąć bardzo wolno lub w najgorszym wypadku jej nasiona obumrą.




Źródło: morago.pl








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz