Zniszczony trawnik |
Pierwszym krokiem jaki musieliśmy nie wątpliwie zrobić to usunąć starą darń. Niezbędne do zrobienia właśnie tego kroku jest użycie takich narzędzi jak glebogryzarka, szpadel, grabie, deska do wyrównywania terenu oraz wał lub kompost do wzbogacenia naszej wierzchniej warstwy ziemi.
Przygotowanie gleby jest na pewno jednym z ważniejszych kroków do wykonania, od tego zależy jak nasza trawa się przyjmie oraz jaki będzie miała swój efekt wizualny. Musimy się pozbyć wszystkich korzeni, starych roślin oraz drze. Do tej pracy potrzebne są albo bardzo dobre maszyny albo duża grupa pomocników, jest to bardzo ciężka praca, więc nie bardzo będziemy w stanie zrobić tego samemu.
Ważna jest też wiedza czy nasz teren ma skłonności do podmakania przy długich oraz ulewnych deszczach, jeśli tak to koniecznie musimy go odwodnić właśnie na tym etapie prac.
Zerwanie powierzchni starej darni |
Grabimy naszą glebę, wyrównujemy glebę szpadlem a później przeciągamy ciężką belkę. Ważne jest ugorowanie terenu, czyli odczekanie kilku dni kiedy to wyjdą nam jeszcze chwasty, których nasiona się jeszcze zachowały. Wyrwanie ich po raz kolejny daje nam pewność, ze już ponownie się one nie pojawią.
Gotowy trawnik z siewu |
Ostatnim już etapem naszych prac będzie wybór odpowiedniej mieszanki traw, aby ją zasadzić wybieramy wilgotny dzień, trawę sadzimy ręcznie lub za pomocą siewnika ręcznego lub tego na kółkach. Najważniejsze na tym etapie jest równomierne zasianie trawy, po to żeby nie powstały nam później puste miejsca w trawniku. Zalecana dawka nasion na 1 m2 to od 35 do 50 gramów nasion. Ostatnim krokiem jest delikatne grabienie naszych nasion po to, aby przykryć je warstwą ziemi.
Źródło :
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz